Rahatsız edici bir spiral hikayesi

 Öncelikle bu mangada rahatsız edici görseller bulunduğu için 18 yaş altı okuyucularımızın başka yazılara bakması önemle rica olunur. 

Hayatınızda hiç takıntılarınız oldu mu? çoğu genç ergenlikte çizgilere basmama,tırnak yeme yada simetri gibi şeylerle daha çok karşılaşıyor. Ama birazdan anlatacağım hikaye bir bağımlılığın insanları ne kadar etkileyebileceği üstüne. Hikayeye geçmeden önce biraz çizimlerden bahsetmek istiyorum çizimler güzel. Duyguyu çizimlere iyi bir şekilde aktarmışlar. Gerçi bazı çizimler oldukça rahatsız edici zaten okursanız sizde aynı düşünceyi paylaşacağınızı düşünüyorum. Anime ve manga yapımlarının çocuklara hitap etmediğinin  en belirgin örnekleri olabilir okuduktan sonra böyle düşünen insanların gözüne sokmanız önemle rica olunur. 

Konuya dönecek olursak Japonya’nın Kurouzu ismindeki pek bilinmeyen kentinde geçer. Ana karakterlerimiz olan Kirei ve Şuiçi ,Şuiçi’nin babasının garip davranışları hakkında konuşmaya başlarlar. Spiral bağımlılığı ilk burada ortaya çıkıyor. Kısa zamanda babasından başlayarak bütün köyde bir gariplik kol gezmeye başlıyor. İnsanların salyangoza dönüşmesi , garip girdaplar ,her şeyi yutan bir göl … gibi bir birbirinden ilginç  olaylar gerçekleşiyor. Sanki burası lanetlenmiş ve burada yaşayan herkes bir şekilde cezalandırılması gerekiyormuş gibi durumlar gitgide kötüleşiyor. Olay perdesi derin ve hepsi bir şekilde bağlantılı bu hikaye okudukça sizi hem kendine çekiyor hemde tiksindirerek rahatsız ederek uzaklaştırıyor. Bir çırpıda 3 cildi okuyup kalabilirsiniz.Yinede hikayenin sonu bence beklenen final olmadı yani hep bana mı denk geliyor bilmiyorum yükseliyor yükseliyor ama final sönük kalıyor. Özellikle olaylar olurken oradan kaçmayı kabul etmeyen Kirei yani yanında duran insanlar garip garip şeyler oluyor ölümle burun buruna geliyorsun yahu kaçsana sorunu ne kızım.Ben 6 puan verdim ama genel myanimelist te genel puan 8.12 en azından birinci cildi elinize alıp biraz inceleyin beğenirseniz devam edersiniz. Ben tek  cilt halinde bulmuştum özel basım kağıdı kaliteliydi ama fiyatı fazlaydı eğer koleksiyon tarzı yapmayacaksanız 3 cilt halini tercih etmenizi öneririm.

Uzumaki’nin bir filmi de bulunuyor. Filmi mangaya oranla daha kötü olduğunu hem yazmışlar hemde imdb puanının 6,2 olması bu insanları haklı çıkartıyor. Yine de karar sizin izleyip bizimle görüşlerinizi paylaşırsanız seviniriz. Şimdiden size iyi seyirler.

Yazar hakkında

BayL

myanimelist.net/animelist/Deathlist