Ben ne ghoulum ne de insanım…

Tokyo Ghoul 2014 yılının en gözde animelerinden biriydi. Her sezonu 12 bölüm olan bu anime sadece giriş müziğiyle sizi kendine çekebilecek bir anime. Ben animesini izleyemem bana mangası lazım diyorsanız 28 bölümlük mangası hem bizim uygulamamızdan okuyabilir yada çoğu kitap mağazasından ilk 3 basımını alabilirsiniz. Seri 9 kitap olucak toplamda. Diğer 6 sı ne zaman basılır henüz bilmiyoruz. Aksiyonu baya yüksek bir seri olduğu için kitaplarını beklemeden animesini de izleyebilirsiniz. Hem mangasını okumuş hemde animesini izlemiş biri olarak size animesini izlemeyi öneriyorum. Aksiyonu ve atmosferini daha çok hissedebilirsiniz. 2. sezon Tokyo Ghoul √A isminde çıktı bazı insanlar ismi yüzünden fark etmedi.

Konusuna gelecek olursak Yalnızlıkta master yapmış bir kardeşimiz olan Kaneki kitap kurdu olması dışında belirgin bir özelliği yoktu.Bu yüzden ona ilk yüz veren kıza aşık olması kaçınılmaz bir gerçekti fakat oda bilmiyordu ki, bu kız onun hayatının dönüm noktası olacağını ve onu ghoul alemine sokacağını. Peki sözü edilen bu Ghoul tam olarak nedir? Ghoul görünüş olarak insana benzeyen fakat insanları yiyerek beslenen varlıklardır. Normal şartlarda Ghoule dönüşmek imkansızdır. Ghoullerden Ghoul insanlardan insan doğar. Kaneki ise o kız yüzünden Ghoule dönüşen bir insan.Bir tarafta Ghoul adı verilen yamyam varlıklar bir yanda insanlar ve kaneki tam ortaların kalmış bir varlık. Bir yandan İnsanların Ghoullerden kurtulmaya çabalarını izliyoruz, bir yandan ise Ghoullerin hayatlarını ve onların yaşama çabalarını izliyoruz. İki ulus arasında ki mücadele sırasında Kaneki’nin değişimini de tanık oluyoruz.

Karakter tasarımları ve hikaye oldukça güzeldi.Kötü karakteri sevdirmeyi başaran bir anime kötü olma imkanı var mı? Ölümüne üzüldüğünüz kaç kötü karakter var ki sonuçta.Heyecanı ve aksiyonu kadar duygusal atmosferiyle de sizi saracak bir seri. Ayrıca 2. sezon havasını bozmadan devam etmesi de büyük bir artıydı.Şimdiden size iyi seyirler veya iyi okumalar

Yazar hakkında

BayL

myanimelist.net/animelist/Deathlist