“Zombiler, esrarengiz olaylar ve bir mangaka”
Merhaba ben BayL bugün size şuan hala okumakta olduğum güzel bir manga hakkında yazmak istedim. Bu mangayı seçmemin sebebi hepimizin en az bir defa bile olsa olası bir zombi baskınında nasıl hayatta kalacağımızı düşünmüşüzdür böyle bir durumda neler yapacağımızı filan hayal ederiz. I am a hero bu konuyu oldukça gerçekçi işleyen bir manga.

Konusundan önce çizimlerine değinmek istiyorum. Benim gibi ayrıntıları seven ve çizimlerin arkasında ki o küçük dokunuşları sevenlerdenseniz bu çizimler tam size göre geniş alanlarda bile ayrıntılı çizilmiş bir manga. Karakter tasarımlarını da oldukça beğendim. Bir zombi mangası okuyorum fakat extra uçuk insanlar yok, fantastik tarzında şeyleri okumayı izlemeyi seven biriyim ama böyle bir ortamda bile hikaye size “Dostum bu sahte değil bu olabilecek bir şey ” diyor resmen. Eğer gerçekçi bir insansanız bu manga sizi kendine çekecektir.

HİKAYESİ OLARAK

Normal bir dünyada sıradan bir mangaka asistanı olan Hideo‘nun tek derdi kendi serisini oluşturup gerçek bir mangaka olmaktı. Bir an önce iyi para kazanarak sevdiği kadınla bir hayat kurmak istiyordu. Fakat hayat her zaman bizim istediğimiz gibi ilerlemez. Hideo zaten gerçek olmayan bazı şeyler gören bir insan, hep gördüğü bir hayali arkadaşı var hatta. Bir zombiye araba çarptığını gördüğünde gerçek olduğundan kuşku duyan bir insanın kocaman bir zombi gezegeninde kaldığını düşünün.Neyse ki karakterimiz arada sıkıntılarını üstünden atmak için bir silah kulübüne üye biri olduğu için zombi dünyasına elinde güçlü bir tüfekle giriyor bu durum tabi ki aksiyon potansiyelini size açıklar.Ana karakterimiz bir anda artan zombi nüfusundan kaçarak hayatta kalmayı amaçlıyor. Bu yolda ilerlerken bazı dostlar ve düşmanlar ediniyor. Mangaka bazı bölümleri başka karakterleri ön plana çıkartıp aynı evrende tek karakterin bizim ana karakterimiz olmadığını gösteriyor. Aynı evrende farklı insanlarla işlenmesi mangayı daha gerçekçi kılan özelliklerinden biri olmuş.Her bölüm bitiğinde diğer bölümde ne olacak düşüncesini,olayların altında yatan asıl gerçeğin ne olduğu ve hikayenin nereye doğru gittiğini sürekli olarak düşündüren gerilim,komedi ve aksiyon öğelerini barındıran güzel bir seinen manga.

Manga size sadece dışarıda ki zombilerleden kaçıp hayatta kalmayı değil, böyle bir dünyada insanlar arasındaki ilişkileri de anlatıyor. Zombilerimizin amacı sadece bütün insanları yemek değil,başka bir olayı olduğu çok ortada bir oluşumun peşindeler klasik zombi temasının dışına çıkması sadece bu mangayı okumanız için bir sebep. Başlarda biraz sıkılabilirsiniz direk virüs yayılmıyor başlar başlamaz. İlk önce karakterimizi tanıyarak sanki normal hayat mangası okuyormuş gibi oluyorsunuz fakat olayların yavaş başlamış olması merak dürtüsünü tetikleyen bir durum. İlk kısımları atlattıktan sonra güncele kadar bir çırpıda okuyacağınızı söyleyebilirim. .Henüz çevirisinin tamamlanmamış olmasını sıkıntı etmeyin, Merak duygunuzu bastıramıyorsanız bir kaç bölüm daha ilerisini yabancı kaynaklardan okuyabilirsiniz.Çevirmen grubun el değiştirmesinden kaynaklı şuan seri ne zaman tamamlanır bir şey diyemiyorum ama beklemeye değecek bir seri olduğunu söyleyebilirim. Manga benden 4,2/5 puan aldı umarım sizde beğenirsiniz.Manganın animesi şuan için yok ama isterseniz bir adet live-action filmi mevcut. İmdb puanı 6.9 şimdiden iyi seyirler.

Yazar hakkında

BayL

myanimelist.net/animelist/Deathlist