Son durak serisinin anime versiyonunu izlemek ister misiniz?

Yine karanlık atmosferli bir animeyle karşınızdayım. Gerilim türünde olan Another animesi  hikaye olarak “Son Durak” serisine benzer bir seridir. Bir olaydan dolayı ölüm sürekli etrafınızda kol gezer.  Son duraktan farkı ise geleceği görmek değil başka bir şeyi görmek. Bu arada anime bile olsa kan olayları görmek istemeyenler devam etmesin.

Öncelikle anime güzel fakat sonlara doğru doğallık yaşansın filan diye düşünülerek serinin potansiyelini baya düşürdüler buda seyirciyi direk sıkıyor çünkü elimizdeki yükselen grafiği bir anda yerle bir ediyor. Yine de baya bir insanın bu animeden haberdar olmasını düşünün yani direk kötü diye kestirip atmayın. Bu benim düşüncem beni etkilemeyen şey sizi etkileyebilir zaten benim puanım 7/10 yinede gerçekçi davranıp durumu anlatmam gerekiyordu.Yine de psikolojik ortamı iyiydi animenin son kısmı dışında sıkılmadan izleyebilirsiniz. Gerçekçi kan tasarımı da animenin seyir keyfini arttırıyor gerçekçiliğinden dolayı.

Konuya dönecek olursak yıllar önce Mei Misaki  isimli bir öğrenci ,öğretmenleri dahil herkes tarafından sevilen, derslerinde başarılı, sosyal kısacası okulun gözdesiymiş fakat sene sonuna doğru vefat ederek herkesi acıya boğmuş. Arkadaşları onu çok sevdikleri için mezuniyette sanki o varmış gibi davranırlar hatta ona konuşma bile ayırmışlar. Bu yapılan durum  bundan sonraki her sene için sınıfa fazladan bir öğrenci kayıt olmasına neden olmuş. İlk başta sizde ne olacak bir kişiden izlenimi yaratsa da bu katılan fazla öğrencinin ölü olması bütün olayı değiştiriyor. İşin garip tarafı ise bu ölü olan kişi bile öldüğünün farkında değil. Her sene o sınıfta ki gerçek ölü olan kişi ölene kadar ölüm rastgele insanları yanına almaya başlamış. Her sene o kadar kişi kaybedince okul yönetimi son çare olarak sınıftan birini ölü olarak kabul edip Mei Misaki’ye yaptıklarının tam tersi şekilde o yokmuş gibi davranmışlar. Bu ölüm olaylarını engellemişti ta ki  transfer öğrencimiz  okula gelene kadar. Bir öğrencinin böyle dışlanıp o yokmuş gibi davranılmasına dayanamayan Kouichi ölüm için kapıyı yeniden aralamış olur şimdi ya ölüyü bulacaklar yada  ölümün doğru kişiyi seçmesini…

Anime 12 bölümden oluşuyor bir adette ova bölümü bulunuyor. Şimdiden size iyi seyirler dilerim.

Yazar hakkında

BayL

myanimelist.net/animelist/Deathlist