Önceden bahsettiğim gibi boş vaktim var ve yine buradayım 🙂 Bugün de sizlere biraz daha entrikalı bir yapım tanıtacağım. Beauty game…

Günümüz güzellik algısından haberi olmayan yoktur. Kimse kendine çok yakıştıramasa da kendini ayna ya da kameraya mahkum ediyorlar. Okuduğum bir kitap vardı. Aynalar Koridorunda Aşk. Orada ki Psikiyatrist Dr. mavi hastaları tedavi ederken basit bir cep-çanta aynası kullanıyordu. Aynaya bakmasını istediği hastaya şunu soruyordu: Ne görüyorsun? hastalar ilk cevap olarak her zaman ki gibi ‘kendimi’ diye yanıt verdiğinde Dr. mavi ‘gerçekten kendini mi görüyorsun? Sen bu musun ? bu görüntü mü sadece?’ Hastalar düşünürken  Dr. mavi devam ediyordu. insanlarda aynı bu şekildeler. bir aynaya senin ne kadarın yansırsa insanlarda senin sadece görüntünü görebiliyorlar. Onlar ve insanlar arasında ki tek fark insanların konuşabilmesidir. Gerçi pamuk prensesin üvey annesinin aynasınında aynı işlevi var değil mi 🙂

 

 

 

Etrafta konuşan aynalar, koşuşan makyaj malzemeleri ve standart kalıba sığmak adına acı çekmeye razı kırık kalpler. Bütün bunların yanı sıra bir yerlere ait hissetmeyen koca koca boşluklar. Tanıdık geldiğinin farkındayım. Gelmeli de.

 

 

Bütün bu konuşmalardan sonra konuya geri dönelim. Standartların dışında olanların sadece uyumsuz olmasının dışında yadırganarak yargılandıkları şu aynalar dolu dünyada bir aynadan fazlası olmaya çalışın lütfen. En azından sizler.

 

Bu güzel mangada ise bu konu ele alınmış. İnsanların bir aynanın gözüne girme çabasının nasılda karakterini yerlere alıp üstünde tepinebileceğini bizlere göstermişler. Bir telefon uygulaması ile güzelleşebilen bir kız.

Ve bu uygulamanın gizli tarafı kızdan ilginç isteklerde bulunması ve kızın güzel görünmek adına yaptıkları… Okuyun ve eleştirin. Sorgulayın.

Daha 7 bölüm yayımlanmış. Güncelden takip edebileceğiniz bir manga. İyi akşamlar. Görüşmek üzere…

 

Yazar hakkında

Ozdenurrr