Ao no Exorcist aslında güzel olup değeri bilinmediği gibi içindeki cevheri tam anlamıyla sunamayan da bir anime. Bunun başlıca sebebi güzel bir konuyu sıkıştırıp biraz daha sağlam bir yapım haline getirmek yerine, genişleterek sunmaları yüzünden tabi. Bu bazı insanların hoşuna gidiyor ama, bence konuyu genele yayarak bir kaç sezonda işlemek hoş değil. Çünkü elinde yoğunlaştırılmış bir yapım var ama su katıp açarak izleyicilere sunmak gibi biraz. Sakın yanlış anlamayın seri güzel fakat benim demek istediğim daha iyi yapabilecekken bunu yapmamaları beni bir izleyici olarak üzüyor. Yoksa aksiyonu komedisi ve çizimleri oldukça iyi.

Konumuza gelecek olursak isimden de anlaşıldığı üzere exorcizm yani kötü ruhların kovma yani şeytan çıkarma üzerine bir anime. İki dünya arasındaki düzeni koruyan exorcistler ve Diğer dünyadan her fırsatta dünyaya dert açmaya gelen iblislerin kapışmasını izliyoruz. İblisler dünyadaki kişilerin zayıf anlarını kollar vücutlarını ele geçirerek sağa sola zarar verirler. Exorcistler ise bunları engellemek ve dünyayı bu iblislerden korumaya çalışan topluluktur. Bu topluluk olası bir iblis vücudunu ele geçirirse diye  sivri uçlu bir kolye taşırlar ki, yanlarında ki korumaya çalıştığı insanlara zarar vermeden kendilerini infaz edebilsinler. Tabi Exorcistlerin vücudu o kadar kolay ele geçirilmiyor küçük iblisler tarafından ama Şeytan’ın varlığı o kadar güçlü ki onun bünyesini dünyada taşıyabilecek bir insan hayvan yada herhangi bir varlık yok. Bu yüzden Şeytan Dünya’da varlığını bir şekilde sürdürmek için bir plan yapar ve olacak olayların fitili ateşlenir.

 

Hikayeye exorcist olan rahip Shiro’nun öksüz iki çocuğu kendi evlatları olarak yetiştirmesinden dahil oluyoruz. Tabiki bu ikiz çocukların normal olması imkansız Şeytan bu çocuklar hakkında ayrı planları vardır, peder Shiro ise şeytanın planını bildiği için çocuklarını ondan korumak adına canını vermeye hazırdır. İkiz çocuklarımız Rin ve Yukio’nun öldürülen Paladinin intikamını alma ve en iyi exorcist yani paladin olma çabalarını, komedi aksiyon birleşimi güzel bir anime de izliyoruz. Animenin çizimleri oldukça iyi imkanınız varsa yüksek çözünürlükte izlemenizi tavsiye ederim.Çizimleri kadar Hikayesi de beni çekti

Her şeyden Önce Peder Shiro Fujimoto unutulmaz bir kahraman seri için en az gösterilip en önemli karakterlerden biri olmayı başarması benim en sevdiğim özelliği sırf bu karakter için bile izleyebilirsiniz. İki sezon her sezonu 25 er bölüm ve ikinci sezon daha hareketli olmasını beklerken yine aynı çizgide devam ettiler bu bir eksi değil ama bir artıda değil. Seyir keyfini iki sezonda aynı durumda tutabildiler. 3. sezon gelir mi diye düşünmeyin en az 5-6 sezon gelir gibi duruyor bu şekilde devam ederlerse. Birde filmi bulunuyor bu serinin. Film iki sezon arasında çıktı sizde o arada izlemenizi tavsiye ederim. Anime trailerı aşağıdadır hala kararsızsanız bu seriye başlamaya trailerı izleyerek son kararı verebilirsiniz. 

 Şimdiden size İyi seyirler dilerim.

Yazar hakkında

BayL

myanimelist.net/animelist/Deathlist